Середа, 12.08.2020, 02:18
Середня загальноосвітня школа № 73 м.Львова
| RSS

Меню сайту
Міні-чат
500
«Всесвітній день футболу» відзначається за рішенням ООН. Таким чином, міжнародне співтовариство віддає данину цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя.
Перша згадка про футбол як «про гру в м'яч ногами» історики знайшли в китайських джерелах, що датуються другим тисячоліттям до нашої ери.
Називалася вона Цу Чю, що означає «штовхати ногою». Гра в футбол дозволяла китайським воїнам підтримувати гарну фізичну форму.
Коли вперше з'явилася ця гра, точно ніхто не знає. Деякі стверджують, що попередником футболу була дика гра саксонцев, які жили в Англії в VIII столітті. На полі битви, після битв, вони піналі отрубленние голови супротивника.
Про цій грі відомо дуже мало - то, що були ворота і воротар, те, що гра була частиною фізичної підготовки солдатів, і що вона була відома вже три тисячі років тому. ... Читати далі »
Переглядів: 1075 | Додав: tanya | Дата: 10.12.2010 | Коментарі (0)

Щорічно 9 листопада у нашій країні відзначається День української писемності та мови. Це свято запроваджено У 1997 році за ініціативою Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т.Шевченка Указом Президента України. Це - одне з наймолодших державних свят.
Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора-літописця.
Українська мова - державна мова України. Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами України: у Росії, Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах. Українською мовою розмовляє близько 45 мільйонів людей і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.
Генеалогічно українська мова належить до індоєвропейської мовної сім’ї. Спільно з російською і білоруською мовами вона входить до східнослов'янської підгрупи слов'янської групи мов.
Історію української мови починають від праслов’янсь ... Читати далі »

Переглядів: 1464 | Додав: tanya | Дата: 12.11.2010 | Коментарі (0)

Указ Президента про щорічне відзначення Дня Державного Прапора України 23 серпня був підписаний у 2004 році. Нагадаємо, що раніше День Державного Прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією. Одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки як невід’ємної ознаки незалежності. Кожний народ, шануючи свою історію, шанує і свої святині. Без сумніву, державний синьо-жовтий прапор і є однією із найголовніших святинь народу. На Русі дуже поважали древні стяги. На них зображували небесні світила, хрести, княжі знаки – тризуби, двозуби. Без прапора військо не відправлялося в похід і не вступало в бій. Тоді ж почали поширюватися й колірні поє ... Читати далі »
Переглядів: 1722 | Додав: tanya | Дата: 02.09.2010 | Коментарі (0)

Як часто нам випадає бачити події, ініціатором і промоутером яких є май­­­же 100-літня людина?
21 серпня 1910 року така людина народилася - це греко-като­­ли­­цький священик Дмитро Блажейовський. Нещодавно він прилетів із Рима до Львова, щоб презентувати свою нову книжку, а також організувати вернісажі вишиваних ікон у містах України.

Отець Дмитро Блажейовський народився в селі Вислоці Горішнім на Лемківщині у родині, де було десятеро дітей. Найбільше, що запам'яталося йому з дитячих років, - невтомна праця батьків і спільна молитва всієї родини: «Ми вклякали перед святою іконою на стіні й усі разом промовляли щоденні молитви... А якщо я спізнився, то мусив сам вклякати і промовляти. Що не знав, допомагала мама, бо інакше не ... Читати далі »
Переглядів: 1096 | Додав: tanya | Дата: 02.09.2010 | Коментарі (0)

Міжнародний день молоді встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 1999 року за пропозицією Усесвітньої конференції міністрів у справах молоді, що відбулася в Лісабоні 8–12 серпня 1998 року.
Тоді як молодь складає одну чверть світової робочої сили, на неї доводиться половина безробітних. Ринки праці випробовують труднощі із забезпеченням стабільної зайнятості з хорошими перспективами для молодих людей, за винятком висококваліфікованих фахівців.
Шановна молодь! Зі святом вас! Бажаємо вам виконання всіх поставлених
Переглядів: 932 | Додав: tanya | Дата: 02.09.2010 | Коментарі (0)

Один з найбільших пророків і перший незайманий Старого Заповіту.
Він народився у Фесвії Галаадськой в коліні Левіїнім за 900 років до Різдва Христового. Коли народився Ілля, батьку його Соваку було провидіння, що благовиді мужі розмовляли з немовлям, сповивали вогнем і живили полум`ям вогненним.
Господь послав Іллю до Ахаву і наказав передбачити йому, що якщо він і його народ не звернуться до справжнього Бога, то його царство спіткає голод. Ахав не послухався пророка, і в країні настала засуха і великий голод.
Під час голоду Ілля прожив рік в пустелі, куди йому ворони носили їжу, і більше двох років у однієї вдови в р. Сарепті. Через три з половиною роки Ілля повернувся в Ізраїльське царство і сказав цареві і всьому народові, що всі лиха ізраїльтян відбуваються через т ... Читати далі »
Переглядів: 1050 | Додав: tanya | Дата: 02.09.2010 | Коментарі (0)

Андрей Шептицький — восьмий митрополит УГКЦ.
Митрополит Андрей Шептицький народився 29 липня 1865 року в мальовничому селі Прилбичі, що на Яворівщині біля Львова, в сім'ї графів Івана Шептицького та Софії з Фредрів. При хрещенні його назвали Романом Марією Александром. Батько його, Іван Шептицький, походив із древнього лицарського роду Сасів, що отримав своє шляхетство від самого Данила Галицького за особливі заслуги перед князівством. Щоправда, ще у XVII - XVIII ст. рід цей через шлюби з поляками геть сполонізувався. У родині Шептицьких розмовляли польською, хоч батько пам'ятав про своє українське коріння.1887 року у Кракові отримав ступінь доктора права, згодом вивчав право в Мюнхені, а у Відні — філософію.
1 липня 1888 року Роман Шептицький одержав василіянську рясу і змінив світсь ... Читати далі »
Переглядів: 1226 | Додав: tanya | Дата: 02.09.2010 | Коментарі (0)

В суспільстві Декларація була сприйнята неоднозначно. Українська Міжпартійна Асамблея, яка вже вела реєстрацію громадян Української Народної Республіки, сприйняла її як пропагандистський акт КПУ.
Практично всі положення Декларації суперечили чинній на той час Конституції УРСР. Однак це не означало революційної зміни поглядів комуністів. Заключним в Декларації стало положення про те, що принципи Декларації про суверенітет України будуть використані для укладення нового союзного договору.
Переглядів: 899 | Додав: tanya | Дата: 02.09.2010 | Коментарі (0)

Одне з найпоетичніших свят українського обрядового календаря.
Івана Купала святкується 24 червня, враховуючи природний і історичний чинник сонцестояння. Також Іван Купала багатьма святкується 7 липня (24 червня за старим стилем).
Купальські вогні надихали на творчість не лише великого Миколу Гоголя, але і багато інших письменників і поетів. Церква цього дня відзначає Різдво Іоана Хрестителя. Ще в дохристиянську пору слов`яни відзначали свято Купайла, тобто Сонця. Шляхом злиття християнських і язичницьких традицій і утворилося свято Івана Купала.
Спеціально до дня Купайла хлопці і дівчатка виготовляли ляльок-чучел Купало і Марену. Довкола цих персонажів відбуваються головні події вечора на Івана Купала.
Головною розвагою вечора на Івана Купала є стрибки через вогнище. Якщо стрибнути дуже моторно, то у Вас буде гарне здоров`я, якщо вдало перескочать через полум`я закохані, то вони скоро одружаться. І не дай Вам Боже вскочити ... Читати далі »
Переглядів: 1500 | Додав: tanya | Дата: 02.09.2010 | Коментарі (0)

Усесвітній день архітектури заснований Міжнародним союзом архітекторів.
Виникло це свято у 1946 році, після Другої світової війни, коли потрібно було піднімати з розвалин міста, відновлювати підприємства, відтворювати пам`ятники архітектури.
З 1996 року Усесвітній День архітектора приурочений до Міжнародного дня житла, який святкується в перший понеділок жовтня. Це рішення прийняв Міжнародний союз архітекторів на XX Генеральній асамблеї ООН в Барселоні
Переглядів: 1530 | Додав: tanya | Дата: 02.09.2010 | Коментарі (0)

1 2 3 4 »

Форма входу
Календар
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Пошук
Несекретні матеріали

Погода

Гороскоп

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0