Четвер, 23.05.2019, 18:00
школа73
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Міні-чат
500
Головна » 2010 » Серпень » 31 » Перший урок 2010
Перший урок 2010
00:25
Шановні вчителі та класні керівники!
Вже відома тема Першого уроку 2010-2011 навчального року.
 Міністерство освіти пропонує присвятити Перший урок-2010 патріотичному вихованню молоді.
Пропонуємо вам ознайомитися з Методичними рекомендаціями щодо проведення Першого уроку у 2010-2011 навчальному році
Метою Першого уроку у 2010-2011 навчальному році є формування в молодших школярів високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних діячів, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків.
Зміст Першого уроку вцьому навчальному році слід підпорядковувати реалізації таких завдань:
* виховання любові до свого рідного краю, держави, родини, народу, поваги до українських та родинних законів, звичаїв, обрядів і традицій;
* формування відчуття своєї приналежності до України, усвідомлення себе українцем, прагнення до збереження та примноження духовних та матеріальних багатств українського народу, виховання цілеспрямованості і наполегливості у досягненні життєвої мети, готовності до праці в ім’я України;
* виховання патріотичних почуттів, правової культури, поваги до Конституції України, Законів України, усвідомлення своїх прав, свобод, обов’язків; шанобливе ставлення до державної символіки, культурного та історичного минулого України;
* формування в учнів етнічної та національної самосвідомості, мовної культури, духовної єдності населення усіх регіонів України, толерантне ставлення до інших народів, культур і традицій.

З метою виховання в учнів початкових класів патріотичних почуттів, розвитку національної самосвідомості, правосвідомості, культури міжетнічних відносин пропонуємо таку орієнтовну тематику першого уроку:
Люби і знай свій рідний край
Моя країна моїми очима
Ми спитали журавля, де найкращая земля?
Вітчизна, як мати, у світі – одна
Любіть Україну, як сонце, любіть!
Я – маленький громадянин своєї держави
Національні символи України
Моє рідне село (місто)
Мій рідний краю, Україно, найкраще місце на землі!
Буду я навчатись мови золотої...
Перший урок у початкових класах може бути структуровано як традиційно, так і з використанням новітніх освітніх технологій.

Зміст уроку повинен відповідати дидактичним принципам науковості й доступності. Враховуючи вікові та індивідуальні особливості дітей молодшого шкільного віку, форми проведення заняття та організації діяльності учнів учитель може обирати на свій розсуд.

У процесі організації роботи з першокласниками рекомендуємо надати перевагу ігровим формам роботи, діалогічному способу спілкування, виконанню практичних дій.Для учнів 2-4-их класів вчителем можуть бути запропоновані нетрадиційні форми проведення першого уроку з відповідної теми. Зокрема, це екскурсія до краєзнавчого музею, урок-усний журнал, урок-концерт, урок-зустріч, тощо. Ключовими поняттями, які діти мають засвоїти чи якими мають володіти, є: "Батьківщина”, "Україна”, "рідний край”, "столиця”, "Державні символи”, "народні символи”.
У підсумку Першого уроку варто підкреслити, що кожен учень може зробити свій внесок у становлення нашої держави. Наполегливо вчитися, бути патріотом – це посильний дарунок рідній країні.

Додатковий матеріал
Стаття 20. Державними символами України є Державний прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України (Конституція України).

24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення незалежності України, за яким Україна має свої державні символи: герб, прапор і гімн, які уособлюють її історію, її сутність.

Герб – головний знак держави. Зображують його на прапорі, монетах, печатках, документах. В основу сучасного Малого Державного герба нашої держави покладено стародавній золотий тризуб на синьому тлі. Існує думка, що він міг бути знаком влади вождів слов'янських племен. Інші вважають, що тризуб є символом трьох стихій природи: повітря, води і землі.
Національний прапор України – синьо-жовтий стяг. Синій колір – це колір чистого мирного неба. Жовтий колір – це колір пшеничної ниви, колір хліба, зерна. Це і колір жовтого сонечка, без ласкавого проміння якого не зможе дозріти хліб.

Прапор
Прапор – це державний символ,
він є в кожної держави;
це для всіх – ознака сили,
це для всіх – ознака слави.
Синьо-жовтий прапор маєм:
синє – небо, жовте – жито;
прапор свій оберігаєм,
він святиня, знають діти.
Прапор свій здіймаєм гордо,
ми з ним дужі і єдині,
ми навіки вже – з народом,
українським, в Україні.

Наталка Поклад
Гімн – урочиста патріотична пісня, яка уславлює Україну. В основу сучасного Державного гімну України покладено мелодію пісні композитора XІX століття Михайла Вербицького "Ще не вмерла України" (сл. П. Чубинського).
Переглядів: 1916 | Додав: tanya | Рейтинг: 3.0/2 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу
Календар новин
«  Серпень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Пошук
Друзі сайту

Погода

Гороскоп

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2019