Четвер, 23.05.2019, 17:50
школа73
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Категорії каталога
Вчителю [6]
методичні матеріали
Нормативні документи [4]
нормативні документи про освіту
Психологія [6]
Що треба знати, щоб користуватися популярністю, впливати на інших та таке інше...
Цікаво [5]
Небезпечно [5]
Наша творчість [2]
Актуально [4]
Міні-чат
500
Головна » Статті » Психологія

ТАЄМНЕ ТА НЕВІДОМЕ

Будь-яка цивілізація стародавності, як тільки досягала визначеного рівня розвитку культури, неодмінно створювала свій календар. Справа в тім, що календарі у своїй глибинній суті відбивають не тільки відлік перебігу часу, але і несуть у собі визначену інформацію про циклічність енергетичних сил у Всесвіті. Так само ще у давні часи в календарях вираховувалися щасливі й нещасливі дні. Нерідко про настання фатальних днів заздалегідь попереджали пророки і віщуни. Такими днями дуже часто були п'ятниці, які збігалися з 13-м числом місяця. 

З давніх часів п'ятниця в різних християнських країнах світу вважається днем украй нещасливим. Це тому, що майже дві тисячі років тому саме в п'ятницю на Голгофі розіпнули Спасителя за гріхи людства. Але в оцінці п'ятниці як нещасливого дня з християнами у значній мірі солідарні і мусульмани. У переважній більшості країн, населення яких сповідує іслам, у цей день не прийнято вести ніяких справ, торгувати, вирушати у подорожі і т.д. Винятком є лише дозвіл продавати по п'ятницях у збройних крамницях російський автомат Калашникова! 

Відома британська фірма Ллойда, яка вже сотні років страхує кораблі надає такі дані: протягом століть фіксуються всі аварії і катастрофи, що трапилися з різними кораблями в будь-яких морях і океанах, найчастіше нещастя відбуваються саме по п'ятницях! 

Що ж до числа 13, то з ним пов'язані найстрашніші народні повір'я. 

Число "13" називають чортовою дюжиною і вважають, що воно приносить тільки нещастя. У Європі 13 сприймається як диявольське, відьомське число, пов'язане з магічним квадратом. Близькому Сході, у Китаї та інших країнах неприязнь до цього числа була викликана страхом вторгнення у замкнуту астрологічну систему, що складалася із 12-ти знаків Зодіаку. У Китаї цю цифру використовували саме у місячному календарі, в якому рік тривав 354 дні, через певну кількість років необхідно було доповнювати 13-й, високосний, місяць, який вважався нещасливим. 

Розсудливий-марновірний Захід давно відмовився від використання номера "тринадцять" на вулицях великих міст під цим номером немає будинків, поверхів, квартир, цю цифру "пропускають" при нумерації крісел у салонах авіалайнерів, автобусів і місць у глядацьких залах, вагонах потягів, не кажучи вже про те, щоб давати жахливий номер, що приносить нещастя, лікарняним палатам у клініках. 

При поєднанні цих двох факторів, отримуємо "п'ятницю 13-го" - вкрай нещасливий день. 

При наріканні на марновірство статисти-аномалісти наводять такі цифри: 

Німецький клуб автолюбителів приблизно два роки тому опублікував власні дані багаторічного обліку автодорожніх подій. В кожну "чорну п'ятницю" кількість дорожньо-транспортних випадків зростає майже на 60 відсотків! 

У "Британському медичному журналі", не раз відзначалося: по п'ятницях, а особливо 13-го числа, хірурги намагаються не призначати планових операцій, оскільки знають - ризик невдачі зростає в цей день удвічі! 

Якщо поцікавитися думкою поліцейських, то вони точно скажуть, що в "чорні п'ятниці" число кримінальних діянь зростає втричі. У такі дні значно збільшується і число самогубств, а також авіакатастроф. 

Цей день став фатальним для деяких широко відомих особистостей, що залишили слід в історії. Наприклад, саме в п'ятницю 13-го був арештований і присуджений до тюремного ув'язнення колись всемогутній "господар Чикаго", відомий американський гангстер Аль Капоне, який встиг підкупити весь чиновницький апарат міста і штату. Але... чомусь щось десь у нього "не зійшлося" саме в ту "чорну п'ятницю"! 

У "чорну п'ятницю" 13 вересня 1966 року в знаменитому місті азарту Лас-Вегасе був убитий популярний музикант і композитор Тупак Шакур, який до того зміг щасливо уникнути декількох серйозних замахів. 

Та не можна однозначно говорити про фаталізм збігу п'ятниці з 13-м числом. От, наприклад, король Франції Людовік XIII вважав цей збіг щасливим. Він навіть одружився в п'ятницю 13-го з Анною Австрійською, якій на той час виповнилося тринадцять років. 

Є випадки щасливих "чорних п'ятниць" і в сучасному світі, як то... У штаті Філадельфія купка дуже заможних людей твердо вирішили показати, що вони дуже далекі від будь-яких забобонів і марновірств, а тому завжди готові відважно кинути виклик "чорним п'ятницям" і іншим символам нещастя. Домовившись, вони об'єдналися у клуб, що з іронією назвали "П'ятниця-13". Збір членів цього елітного клуба призначається тільки по "чорних п'ятницях". Тоді влаштовується розкішний обід, а після нього члени клуба з захватом роблять різні нерозсудливості: вони вщент розбивають великі дзеркала, проходять під сходами, пригорщами розсипають сіль, розкривають у кімнатах парасолі, випускають із кліток чорних котів і роблять тому подібні "шаленості". Поки немає ніяких зведень, що когось із членів клуба чи їх близьких наздогнали нещастя. 

Спокушають долю і по цю сторону океану - у французькому місті Тулузі, де 13 лікарів організували свій клуб, засідання якого регулярно проходять 13-го числа кожного місяця й обов'язково в кімнаті № 13 місцевого готелю. Члени клуба щиро шкодують, що ніяк не можуть додати до 12 місяців року ще один, щоб цілком присвятити його своїм зборам і святам. 

Що ж, може нещасні випадки у п'ятницю-13-го і справді лише збіг обставин і нічого страшного вона не несе, як кажуть китайці, не варто смикати тигра за вуса! І сподіватися на щасливий випадок.

Марія Литвинова
Джерело: http://faraon.kiev.ua/index.php?id=8&cat=6
Категорія: Психологія | Додав: DobraVidma (13.02.2009)
Переглядів: 750 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Погода

Гороскоп

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2019