Субота, 25.05.2019, 12:03
школа73
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Категорії каталога
Вчителю [6]
методичні матеріали
Нормативні документи [4]
нормативні документи про освіту
Психологія [6]
Що треба знати, щоб користуватися популярністю, впливати на інших та таке інше...
Цікаво [5]
Небезпечно [5]
Наша творчість [2]
Актуально [4]
Міні-чат
500
Головна » Статті » Небезпечно

Що всі повинні знати про наркотики
Що таке наркотики?Наркотики - це речовини природного або штучного походження, які змінюють людську свідомість, і приймаються з цією метою. Це значить, що вони змінюють наші відчуття, настрій, мислення. Деякі з нас легше вступають в контакт тільки після декількох пляшок пива. Приймаючи знеболююче, ми позбавляємося зубного болю. Випиваємо чашку кави, щоб збадьоритися. Інши наркотики змінюють сприйняття навколишнього світу. Можна стати більш веселим або розслабленим, а іноді - навпаки – сумним і пригніченим. Ефект може бути стимулюючим, снодійним або галюциногенним. До стимулюючих наркотиків відносяться: алкоголь (в середніх дозах!), тютюн, кофеїн, кокаїн і амфітаміни.
До галюциногенів відносяться: ацетон, клей, деякі гриби, ЛСД, экстазі, конопля і гашиш. До гальмуючих - опіум, морфін, героїн, снодійні препарати і транквілізатори, ширка. Деякі з них, такі як алкоголь і тютюн, є легальними наркотиками і можуть купуватися без обмежень.
Інші наркотики, такі як конопля або опіати, - нелегальні. Українські закони забороняють вживання наркотиків, і зберігання їх може бути визнано злочином. У всіх наркотиків є одна загальна риса: вони шкідливі для фізичного і психічного здоров'я. Ця шкода може варіюватися від незначної до руйнівної. Ще одна особливість наркотиків: легко почати їх вживати, але дуже складно, іноді навіть неможливо, зупинитися. Це відбувається через виникнення залежності.
Залежність.
Існує різниця між психічною і фізичною залежністю.Фізична залежність виражається у протесті організму проти припинення вживання наркотиків (абстинентний синдром або «ломка»). Це стосується, зокрема, алкоголю і опіатов. Іншим її проявом є толерантність. Вона виражається в тому, що при регулярному вживанні для досягнення одного і того ж ефекту потрібна все більша кількість наркотику.
Психічна залежність означає, що людина відчуває необхідність приймати наркотики постійно. В той же час все більш втрачається здатність відчувати себе добре без наркотику. Людина, що вживає наркотичні речовини, ризикує стати психічно залежною. Терміни настання цієї залежності залежать від особистих характеристик і інших чинників.
Виникає питання: чому, як часто і в яких кількостях людина хоче одержувати задоволення від наркотику?
Хто і чому?Кожна людина щонайменше кілька разів в житті вживала наркотик. Вживання одних наркотиків повністю допустиме, тоді як вживання інших - заборонено. Вечірка вважається нудною, якщо не випити або не покурити. Навіть кока-кола і кава містять наркотичний компонент - кофеїн. Багато людей в Україні іноді використовують снодійні препарати. Деякі вживають транквілізатори або антидепресанти під час виникнення проблем або у важкі періоди життя. Але вони теж є наркотиками. Багато людей не розуміють того, що вони вживають наркотики, тому що наркотики, дозволені законом, не прийнято так називати.
Відношення суспільства до вживання наркотиків в різних країнах різне. В деяких мусульманських країнах вживання алкоголю абсолютно заборонено, в той час як марихуану і гашиш вживають легально. В християнських країнах навпаки. Існують різні причини, які змушують підлітків вперше спробувати наркотики. Наприклад, цікавість, бажання бути прийнятим в компанію, бажання протестувати проти авторитетів, бажання втекти від дійсності, відхід від труднощів і від нудьги.
Як часто?У вживанні наркотиків можуть розрізнятися чотири ступені.
1. Знайомство і експериментування.
На цій стадії задоволення навряд чи грає роль. Майже ніхто не одержує задоволення від першого келиху пива, першої сигарети або першого вживання марихуани. Можливостей ”познайомитися” з вживанням алкоголю або тютюну у багато разів більше, ніж з нелегальними наркотиками. Після першої стадії людина може зупинитися або продовжити вживання.
2. Регулярне вживання.
Ця стадія автоматично не приводить до виникнення проблем. Наприклад, вживання алкоголю в середніх кількостях для більшості підлітків не є проблематичним. На цій стадії ще не дуже складно припинити вживання
3. Зловживання
Багато в чому це залежить від особистісних характеристик окремої людини, а також від виду наркотику, що вживається.
4. Залежність.
На цій стадії людина все більш втягується в у вживання наркотиків. З'являється залежність від наркотику, а разом з нею безліч проблем. Бажання піти від цих проблем знаходить своє рішення знову-таки у вживанні наркотиків, оскільки створюється ілюзія відходу від проблем, звільнення від них. Так виникає коло зла.
Вживати наркотики чи ні?
Що ж для тебе краще? З одного боку, ти хочеш, щоб твоє життя було максимально приємним. З другого боку, ти хочеш зберегти це задоволення максимально довго. Ці два чинники мають знаходитися в рівновазі.
Досить нераціонально думати: ”Я хочу мати все і прямо зараз! Я не хочу псувати собі задоволення роздумами про те, що поганого може трапитися в майбутньому.”
Проте, дуже погано, якщо ти не в змозі добре провести час без вживання наркотиків. Звичайно, щоб отримати задоволення без наркотиків, потрібно докласти деяких зусиль, а не просто покурити, випити, уколотися. Спорт, наприклад, хороша альтернатива, якій необхідно приділяти час і енергію. Це варто того і гарантує тривале задоволення без небезпеки стати залежним.
Але все таки, ніхто не може утримати тебе від твого вибору.
Все залежить від тебе!!!!!!!!!
Категорія: Небезпечно | Додав: tanya (22.03.2009)
Переглядів: 1560 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Погода

Гороскоп

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2019