Четвер, 22.08.2019, 03:29
школа73
Вітаю Вас Гость | RSS

Меню сайту
Категорії каталога
Вчителю [6]
методичні матеріали
Нормативні документи [4]
нормативні документи про освіту
Психологія [6]
Що треба знати, щоб користуватися популярністю, впливати на інших та таке інше...
Цікаво [5]
Небезпечно [5]
Наша творчість [2]
Актуально [4]
Міні-чат
500
Головна » Статті » Цікаво

Музеї та галереї Львова коротко
Музейна колекція давнього українського мистецтва - іконопису, скульптури, різьби, ужиткового мистецтва, рукописів та стародруків - за своєю цілісністю та чисельністю є унікальною, хоча музей і зазнав значних втрат за радянської влади.У музеї діють чотири постійні експозиції, а також відбуваються тимчасові виставки українського та зарубіжного образотворчого і декоративного мистецтва. Особливої уваги заслуговує збірка рукописів та стародруків.

ЛЬВІВСЬКА ГАЛЕРЕЯ МИСТЕЦВ
м. Львів, вул. Василя Стефаника, 3, тел.:723-948
Колекція Львівської галереї мистецтв становить понад 55 тисяч творів образотворчого й декоративно-ужиткового мистецтва європейських та українських майстрів. Музей має найбагатшу в нашій державі збірку творів польських і австрійських художників, збірку дерев'яної скульптури, велику колекцію українського портрета ХVI - ХVIII ст. Ідея заснування галереї сягає кінця XIX ст. 1902 р. у бюджеті міста запроваджено нову статтю "на закупівлю творів мистецтва", а вже протягом 1903-1906 р. за зібрані громадськістю кошти ініціативна група придбала десятки картин. Крім того, львівський магістрат закупив декілька приватних збірок. Лютий 1907 р. вважають датою заснування галереї. Після 1939 р. галерея поповнилась творами з націоналізованих приватних збірок. Експозиційні розділи: європейське мистецтво XIV - XX ст.: мистецтво Італії, Німеччини, Флан
дрії, Голандії, Іспанії, Центральної Європи, Франції, Польщі; європейське мистецтво початку ХХ ст. В експозиційних залах демонструють лише 5-6% збірки, частину у палаці Потоцьких, решту творів зберігають у фондосховищах. Галерея мистецтв у Львові має такі філіали:

МУЗЕЙ САКРАЛЬНОЇ БАРОКОВОЇ СКУЛЬПТУРИ
м.Львів, пл. Митна, 2, тел.: 759-966
Музей прайцює щоденно, крім понеділка, з 10.00 до 17.00
У неділю - з 12.00 до 17.00 Відкритий у 1996 р. у колишньому костелі кларисок, збудованому в 1605-1607р., фрескові розписи виконано у 1670 р. В експозиції 32 експонати, що презентують творчість відомого львівського скульптора ХVII ст. Іоана Георгія Пінзеля. Наприкінці 1750-х років він створив ансамбль скульптур на соборі Св. Юра у Львові, працював у львівському костелі Св. Мартина, у Монастириськах на Тернопільщині. Пінзель заклав львівську школу барокової скульптури (близько 40 майстрів).

КАПЛИЦЯ БОЇМІВ
м.Львів, вул. Катедральна, 1, тел.: 744-047 Музей працює влітку щодня, крім понеділка, з 11.00 до 16.00 Побудована у 1609-1615 р. коштом львівського купця Георгія Боїма як каплиця роду. Деякі дослідники вважають архітектором споруди Андрія Бемера. Скульптурний декор каплиці виконано у 1612-1615 р. (серед авторів - Я. Пфістер, Г. Шольц). Фасадна стіна вкрита суцільною кам'яною різьбою і нагадує об'ємний іконостас. Тут бачимо багатофігурні рельєфи на тему Страстей, у нижньому ярусі - постаті апостолів Петра і Павла в нішах, вкриті філігранною різьбою колони.

МУЗЕЙ НАЙДАВНІШИХ ПАМ'ЯТОК ЛЬВОВА
м.Львів, вул. Ужгородська, 1, тел.: 722-886
Музей працює щодня, крім понеділка, з 10.00 до 17.00 Розміщений у храмі Св. Івана Хрестителя XIII - XV ст. У XVI - XVII ст. багато разів перебудовувався. Стилізаторська реставрація в неоготичному стилі (арх. Ю. Захаревич) виконана 1887 року. Змінна експозиція музею присвячена творам, сакральним реліквіям, істороичним документам, археологічним знахідкам, які розповідають про найдавніший період у житті міста.
 
ЛЬВІВСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ
Головний музей, виставка "Історичні коштовності" ІТАЛІЙСЬКИЙ ДВОРИК КОРОЛІВСЬКІ ЗАЛИ м.Львів, пл. Ринок, 6, тел.: 743-304, 720-671 Музей працює щодня, крім середи, з 10.00 до 18.00 До послуг відвідувачів музею: антикварний арт-салон "Готік-Хол". Кафе в т.зв. Італіїському подвір'ї - ренесансній аркаді-лоджії колишнього палацу Корнякта (пл. Ринок, 6) використовується як своєрідний культурно-мистецький центр. Музей заснований 1893 р. за ініціативою відомого історика і колекціонера Олександра Чоловського. У травні 1908 року тут було відкрито музей ім. короля Яна ІІІ, куди через 10 років перемістили і колекцію міського історичного музею. У 1926 він одержав власне приміщення Чорну кам'яницю (1588-1589 рр.) на пл. Ринок, 4. Тут 1929 року у вісімнадцяти залах відкрито експозицію Історичного музею м. Львова. 1940 року Історичний музей м. Львова і Національний музей ім. короля Яна ІІІ об'єднали в єдину установу - Львівський історичний музей. Сьогодні Львівський історичний музей - один з найбагатших музеїв України, який за 110-річчя свого існування сформував майже 330-тисячну збірку видатних історико-мистецьких памяток національного та світового значення, котрі об'єктивно відображають історію західного регіону України та Львова від найдавніших до новітніх часів.
 
ВІДДІЛ ЗБРОЇ - МУЗЕЙ "АРСЕНАЛ"
м.Львів, вул. Підвальна, 5, тел.: 721-901 У відділі, відкритому 1981 року в приміщені колишнього міського арсеналу (1555 р.), представлені старовинна холодна і вогнепальна зброя, захисне озброєння: панцирі, кольчуги, кіраси, шоломи, щити і військове спорядження майже із сорока країн світу. З-поміж вогнепальної зброї є гармати, аркебузи, пістолети, мушкети. ЛЬВІВСЬКИЙ МУЗЕЙ ІСТОРІЇ РЕЛІГІЇ м.Львів, вул. Музейна, 1, тел.: 720-032 Музей працює щодня, крім понеділка, з 10.00 до 18.00 Львівський музей історії релігії - єдина установа культури в Україні, де висвітлюється історія світових і національних релігій, життя та діяльність церковних організацій. Музей створено у 1973 році в приміщенні колишнього Домініканського костелу і монастиря XVII-XVIII ст. Експозиція музею складається з таких розділів: "Релігії Стародавнього світу та неорелігії", "Іудаїзм", "Походження християнства", "Православ'я в Україні", "Католицизм", "Українська Греко-Католицька Церква", "Протестантизм", "Іслам", "Буддизм". У фондах музею зберігається понад 100 тисяч експонатів. Музей має спеціалізовану бібліотеку релігієзнавчого профілю - 50 тис. примірників.
 
 МУЗЕЙ ПИВОВАРІННЯ У ЛЬВОВІ
м. Львів, вул. Клепарівська, 18 Створений при ВАТ "Львівська пивоварня" у 2005 році з нагоди 290-річчя з часу заснування підприємства. Перший в Україні музей пивоваріння, площею понад 500 м. кв. В експозиції представлено близько 500 експонатів з історії пивоваріння у світі, в Західній Україні та у Львові. Детально висвітлюються легендарні традиції виготовлення бурштинового напою на Львівській пивоварні.
 
АПТЕКА МУЗЕЙ "ПІД ЧОРНИМ ОРЛОМ"
 м. Львів, вул. Друкарська, 2, тел.: 720-041
Музей працює щодня з 10.00 до 19.00, у суботу та неділю - з 10.00 до 17.00 Музей розташований у приміщенні однієї з найдавніших аптек, відкритій ще у 1735 р. У 1966 р. тут створено музей історії фармації, якому 1972 присвоєно почесне звання народного. Зберігся старовинний інтер'єр торгового залу аптеки. У музеї є велика бібліотека старовинних медичних книг (понад 1000 екземплярів) та періодичної фармацевтичної літератури. Тут можна побачити унікальну колекцію аптечного посуду, зразки перших ручних таблеткових машин, різноманітні преси для відтискання соку з лікарської рослинної сировини, сушильні шафи, рідкісну колекцію вимірювальних приладів.
 
МУЗЕЙ НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ І ПОБУТУ "ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ГАЙ"
м. Львів, вул. Чернеча Гора, 1(Шевченківський гай), тел.: 71-23-60
Музей працює щодня, крім понеділка, з 10.00 до 18.00
 Музей розташований на 50 га мальовничого Шевченківського гаю і є одним із найбільших у Європі. Створений з 1971 р. за етнографічним принципом. На території музею експонуються 124 пам'ятки народної дерев'яної архітектури. Серед них хати найстаріші з яких побудовані у 1749, 1792, 1812, 1860, 1887 роках, господарсько-виробничі споруди (водяний млин, вітряки, сукновальня, тартак, кузні). Цікаві будівлі та споруди, які характеризують каркасне полонинське господарство та лісозаготівельний промисел. Гордістю музею є 6 дерев'яних храмів. У фондах музею зібрано понад 20 тисяч предметів побуту і творів народного мистецтва.
 
 НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ "ЛИЧАКІВСЬКЕ КЛАДОВИЩЕ"
Личаківський цвинтар - те місце, яке практично завжди включається до екскурсійних маршрутів по Львову. Чим же привертає некрополь десятки тисяч туристів щороку? На заснованому в 1786 році кладовищі свій спокій знайшли близько 400 тисяч людей різних національностей і релігій. Традиційно тут ховали членів знатних родів, представників культурної, наукової, духовної та адміністративної еліти міста. За радянських часів (до 1975 року) цвинтар був відкритий для масових поховань. У 1990 році Личаківський цвинтар став історико-культурним заповідником. І справді: як на Україні, так і в інших європейських країнах, подібних старовинних некрополів залишилося дуже небагато.
Ще здалеку, коли підходиш вулицею Мечникова до центрального входу, видно, що кладовище просто потопає в зелені. Доглянуті доріжки та алеї з віковими деревами формують атмосферу не цвинтаря, а ландшафтного парку. Величезна кількість всіляких скульптур, встановлених на надгробках, - справа рук відомих майстрів, чиї твори не залишать байдужим тих, хто їх побачить. Скульптурні композиції, встановлені на могилах вірменського архієпископа Самуеля Стефановича, добродійника і доктора медицини Юзефа Торосевича або артистки Регіни Марковської ("Спляча красуня"), - запам'ятовуються назавжди.


Джерело: http://www.tours.lviv.ua/?type=content&action=showDetails&portletId=50&id=45
Категорія: Цікаво | Додав: tanya (18.05.2010) | Автор: Тетяна
Переглядів: 1582 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Погода

Гороскоп

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2019